Turbiny parowe

Firma Ekol produkuje turbiny parowe „szyte na miarę” wszystkich typów z możliwością istnienia jednego lub dwóch regulowanych upustów a także turbiny dwuciśnieniowe na przykład dla bloków gazowo-parowych.
Turbiny są wytwarzane wg normy EN 60045-1 dla turbin parowych, względnie wg DIN 4312 -przemysłowe turbiny parowe. Zakres mocy od 1 do 70 MWe zarówno dla turbin kondensacyjnych, jak i przeciwprężnych.

Co daje Klientowi „szycie na miarę”? Dzięki indywidualnemu podejściu do potrzeb Klienta, poprzez optymalizację konstrukcji turbiny, odpowiednią ilość stopni regeneracji – daje maksymalną sprawność obiegu cieplnego, a to znaczy, że do wyprodukowania jednostki ciepła i jednostki energii elektrycznej będzie Klient potrzebował mniej paliwa. Regułą jest, że turbiny zaprojektowane przez EKOL osiągają lepszą sprawność, niż konstrukcje katalogowe naszych konkurentów.

Turbiny parowe przeciwprężne

Turbiny parowe przeciwprężne

Wielostopniowe turbiny przeciwprężne na wyjściu mają parę o ciśnieniu wyższym od atmosferycznego. Mogą być wykonywane jako upustowe lub bez upustu. Służą do produkcji energii elektrycznej wraz z produkcją ciepła w postaci pary o odpowiednich parametrach.
Turbiny parowe kondensacyjne

Turbiny parowe kondensacyjne

Wielostopniowe turbiny kondensacyjne na wyjściu mają parę o ciśnieniu głębokiej próżni. Mogą być wykonywane jako upustowe lub bez upustu. Służą do produkcji wyłącznie energii elektrycznej lub energii elektrycznej wraz z produkcją ciepła w postaci pary o odpowiednich parametrach, które może być wykorzystywane do celów grzewczych jak i technologicznych.

Turbiny parowe przeciwprężne

Turbiny parowe redukcyjne

Turbina jednostopniowa (redukcyjna) jest bardzo uproszczoną konstrukcją, składającą się z jednego koła Curtisa, które zamocowane jest na wale przekładni. Przeważnie służy do zastępowania stacji redukcyjno-schładzających i uzyskaniu poprzez redukcję parametrów pary energii elektrycznej. Choć są mniej sprawne niż turbiny wielostopniowe, to jednak ich niska cena powoduje szybki zwrot inwestycji.
Turbiny parowe przeciwprężne

Rynek wtórny turbin

Nowe czy używane? Generalnie jesteśmy za tym, by inwestować w nowe urządzenia. Niemniej jednak nie mówimy „nie” urządzeniom z rynku wtórnego. Jednak wyboru należy dokonać świadomie.